LOTH - Panel kominkowy


 

Szanowni Państwo!

Prezentujemy dziś 2 realizację Lady of the House z serii „Garderoba”- „Portal kominkowy DIY”

Styl skandynawski to obecnie najbardziej popularny i lubiany styl w urządzaniu pomieszczeń. Sprawdza się zarówno w niewielkich pomieszczeniach, w mieszkaniach jak i w dużych domach. Dziś wraz z LOTH prezentujemy jak wykonać portal kominkowy, który stworzy w pomieszczeniu wyjątkowy klimat.

 

Zapraszamy więc do czytania i działania J
Więcej pomysłów na  realizacje oraz informacji jak:

– zdrowo i smacznie gotować
– dbać o siebie
– spędzać owocnie czas z Dziećmi
– w szybki i łatwy sposób upiększyć przestrzeń w której się obracamy

na stronie www.ladyofthehouse.pl

POLECAMY!

Zobaczcie jak w prosty sposób wykonałam prosty i zarazem bardzo efektowny portal kominkowy:

 

PORTAL KOMINKOWY DIY potrzebne są:

  • 2 deski sosnowe o wymiarach: 120 cm na 20 cm
  • 1 deska sosnowa o wymiarach: 112 cm na 16 cm
  • 2 deseczki sosnowe o wymiarach: 18 cm na 16 cm
  • 2 deski sosnowe o wymiarach: 83 cm na 12 cm
  • 4 deski sosnowe o wymiarach: 83 cm na 16 cm
  • 2 deseczki sosnowe o wymiarach: 19 cm na 10 cm
  • 4 deseczki sosnowe o wymiarach: 16 cm na 10 cm
  • AKUM. WIERTARKO-WKRĘTARKA 10,8 V DF332DSME 
  • kilkanaście wkrętów

PORTAL KOMINKOWY SPOSÓB WYKONANIA:

1.   Instrukcję najlepiej obrazuje film. Postaram się jednak opisać tutorial możliwie najbardziej zrozumiale. Instrukcję podzieliłam na 2 części: góra portalu-półka oraz 1 noga (drugą wykonujemy analogicznie)

2.   Zaczynamy od budowy góry portalu: Potrzebne nam będą w tym wypadku: 2 deski sosnowe o wymiarach 120 cm na 20 cm/1 deska o wymiarach 112 cm na 16 cm/2 deseczki o wymiarach 18 cm na 16 cm

3.   Z pomocą wiertarki i wkrętów łączymy ze sobą poszczególne elementy. Przy czym, za górę i dół półki posłużą nam deski o wymiarach 120 cm na 20 cm, za przód deska o wymiarach 112 cm na 16 cm, a z kolei za boki deseczki o wymiarach 18 cm na 16 cm

4.   Aby wykonać 1 nogę portalu kominkowego potrzebujemy 1 deskę o wymiarach 83 cm na 12 cm, która znajdzie się na samym froncie oraz 2 deski o wymiarach 83 cm na 16 cm, które znajdą się po bokach. Deski łączymy ze sobą. Czynność powtarzamy (potrzebujemy 2 nóg)

5.   Do obudowy nogi portalu wykorzystamy deseczkę: 19 cm na 10 cm (na froncie) oraz 2 deseczki 16 cm na 10 cm po 2 bokach. Deseczki mocujemy do szkieletu nogi. Czynność powtarzamy na drugiej nodze.

6.   Ostatnim etapem jest połączenie nóg z półką portalu. Prezentowany portal jest wersją zupełnie surową, idealnie pasującą do stylu skandynawskiego. Możecie go pomalować dowolnie a także ozdobić dekorami drewnianymi.

Jesteś kreatywny i oryginalny? Żyjesz zgodnie z zasadami ekologii? Lubisz znajdować nowe zastosowania dla starych rzeczy? Od dzisiaj wiedz, że możesz zrobić je także sam! Potrzebna Ci będzie jedynie moja instrukcja, skrzynie i narzędzia Makity.

MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.