logo
Wprowadź nazwę szukanego produktu:
Aktualnie znajdujesz się na: Aktualności

AKTUALNOŚCI

MEBLE DIY CZYLI STOLIK KAWOWY

foto
Po sukcesie i wielkim zainteresowaniu materiałami przygotowanymi przez Lady of the House prezentujemy Państwu jej najnowszy materiał pt.: „Meble DIY”. Przez cały sierpień i wrzesień, będzie ona przedstawiała pomysły na meble, które z powodzeniem możecie Państwo wykonać u siebie w domu. Jak sama pisze „będą to uniwersalne wskazówki na oryginalne i funkcjonalne meble, które nie tylko zachwycą Was designem ale przede wszystkim spełnią funkcję praktyczną, czyli będą w stanie uporać się ze wszystkimi dodatkami, które tak bardzo kolekcjonujemy. To na czym najbardziej mi zależało, planując cykl: „Meble DIY” to chęć zarażenia Was smykałką do majsterkowania i potrzebą tworzenia rzeczy unikatowych oraz niepowtarzalnych. Na fali zasypu wciąż nowych marek sieciowych nie jest sztuką przemeblowanie wnętrza zgodnego z najnowszymi katalogami wnętrzarskimi ale sztuką jest stworzenie wnętrza przemyślanego, nieco zaskakującego i przede wszystkim zgodnego z nami.”

Dziś przedstawiamy czwartą z realizacji cyklu „Meble DIY” czyli  „Stoli kawowy” 

Więcej pomysłów na  realizacje oraz informacji jak:

– zdrowo i smacznie gotować
– dbać o siebie
– spędzać owocnie czas z Dziećmi
– w szybki i łatwy sposób upiększyć przestrzeń w której się obracamy

POLECAMY!Czy wiecie co zauważyłam obserwując swoich meblujących się przyjaciół? Jednym z ostatnich elementów jaki zakupili do swoich domów były..stoliki kawowe. Nie inaczej stało się też w naszym przypadku. A wynika to pewnie z faktu, że stolik nie jest meblem pierwszego zapotrzebowania, wcześniej zaopatrujemy się raczej w stół jadalniany, meble do przechowywania, czy komplet wypoczynkowy. Z biegiem upływu czasu, brakuje nam jednak miejsca na swobodne postawienie kubka z herbatą czy miski z ciasteczkami.
 
W takim wypadku, proponuję nic innego jak zakasać rękawy i zaopatrzenie się w klika podstawowych narzędzi…stolik zrobicie sami! Dopasowując jego formę, kolor, kształt i przeznaczenie według własnych potrzeb. Na blogu prezentowałam już kilka sposobów na wykonanie stolika, jednak tym razem jestem zachwycona prostotą, funkcjonalnością i wspaniałym efektem końcowym tejże realizacji.
 
Tym samym chciałabym oświadczyć, że stolik kawowy to ostatni element cyklu „Meble DIY” a nasz salon jest już w pełni umeblowany!
 
Zapraszam do oglądania ostatniego odcinka z cyklu „Meble DIY”:

Do wykonania realizacji potrzebne są:
Sposób wykonania:
 
Płytę mdf wycinamy zgodnie z rozmiarem szerokości 4 skrzynek (o wycięcie poprosiłam w markecie, zaoszczędzając tym samym kilka metrów płyty za które nie musiałam płacić). Mocujemy do niej 4 gumowe kółka. Skrzynie przywiercamy do płyty w taki sposób aby stykały się stroną zewnętrzną i wspólnie tworzyły kwadrat. Na środku wstawiamy wazon z kwiatami a same skrzynie posłużą nam za miejsce do przechowywania prasy i książek.

Ilość odsłon i zainteresowanie jakie wzbudził projekt „Meble DIY” przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Cieszę się, że majsterkowanie inspiruje Was do zmiany w Waszym najbliższym otoczeniu. Okazuje się, że możemy już nie tylko upiększyć przestrzeń dodatkami ale także stworzyć całkiem solidne i stylowe meble! Stolik jest ostatnią realizacją z cyklu Meble DIY, jednak już niebawem weźmiemy pod lupę pokoje dziecięce! Koniecznie śledźcie bloga!
 
Moje projekty niezmiennie wspierają narzędzia MAKITA. Okazuje się, że są wyjątkowo poręcznymi przyrządami, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

Powrót
logo Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Intersid 2013r
Katalog nie jest ofertą handlową w rozumieniu prawa. MAKITA Sp. z o.o zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian dotyczących dostarczonego wyposażenia i parametrów technicznych. Prezentowane zdjęcia i ilustracje zostały użyte w celach informacyjnych i mogą nie odzwierciedlać wyglądu oraz cech rzeczywistego produktu.