logo
Wprowadź nazwę szukanego produktu:
Aktualnie znajdujesz się na: Wydarzenia Sport

Sport

Informacja prasowa po Rajdzie Kormoran

foto
Po szutrach na limicie

Zwycięstwem w klasie FWD zakończyła rywalizację w 40. Rajdzie Kormoran załoga Radosław Typa/Sebastian Wach. W treningowym Renault Clio działo się dużo i szybko – nie obyło się bez kilku przygód, ale ornecki kierowca zalicza start na mazurskich szutrach do udanych.

Radek Typa:
Po Rajdzie Kormoran mamy same dobre wrażenia – dopisała pogoda, kibice, samochód wytrzymał, pilot spisał się dobrze, a ja jestem zadowolony z naszego występu i swojej dyspozycji. Wycisnąłem z dość wysłużonego Renault Clio wszystko, co się dało i mam wrażenie, że momentami wręcz przekraczałem pułap jego możliwości. Mimo dość nieregularnych startów w tym sezonie, chyba nie zabrakło mi „feelingu” i prędkości na odcinkach specjalnych i udało się zwyciężyć w klasie FWD. Ale ważniejszym celem na tej rajd był rozwój formy i porównywanie własnych czasów na kolejnych przejazdach OS-ów. Sądzę, że zakończyliśmy swój udział w Kormoranie całkiem dobrze – naturalnie miejsce w generalce mogłoby być wyższe, ale nie to było priorytetem. Na szutrach wokół Mikołajek szukałem swojego limitu, a przy takiej taktyce trudno uniknąć błędów na trasie – ale to przecież w końcu dzięki nim możemy poznać własne możliwości, pokonywać ograniczenia i rozwijać się sportowo. I tak, na jednym z odcinków maksymalnie opóźniając hamowanie „przestrzeliłem” skrzyżowanie. Świadomie podjąłem jednak ryzyko, bo akurat w tym miejscu była dogodna droga na „przestrzelenie” i było gdzie się ratować. Niestety skończyło się to błędem, który kosztował ok. 20 sekund, szczególnie ze względu na problem ze wstecznym biegiem i szybkim powrotem na trasę OS-u. Z większych przygód, które wiązały się ze stratą czasową, przebiliśmy jeszcze oponę, co spowodowało uszkodzenie zbiorniczka gazu amortyzatora. Poza tymi drobnymi przygodami, na które byłem mentalnie przygotowany, start w Kormoranie zaliczam do udanych. Przede wszystkim była to świetna okazja, by przypomnieć o sobie po wakacyjnej przerwie, pokazać się kibicom oraz sprawdzić i poprawić swoją rajdową formę. Dziękuję konkurentom za sportową rywalizację, organizatorom za przygotowanie wzorowego rajdu oraz oczywiście kibicom za doping!
Start załogi Radek Typa/Sebastian Wach w 40. Rajdzie Kormoran wspierali partnerzy: Makita, Akademia Bezpiecznej Jazdy X-Drive oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Powrót
logo Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Intersid 2013r
Katalog nie jest ofertą handlową w rozumieniu prawa. MAKITA Sp. z o.o zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian dotyczących dostarczonego wyposażenia i parametrów technicznych. Prezentowane zdjęcia i ilustracje zostały użyte w celach informacyjnych i mogą nie odzwierciedlać wyglądu oraz cech rzeczywistego produktu.