logo
Wprowadź nazwę szukanego produktu:
Aktualnie znajdujesz się na: Aktualności

AKTUALNOŚCI

Gwiazda Betlejemska DIY

foto
Często jest tak, że to te najprostsze projekty, robią na nas największe wrażenie. Ta genialnie łatwa w wykonaniu gwiazda – z pewnością należy do tego typu realizacji! Jej wyjątkowość polega nie tylko na niskim poziomie trudności ale przede wszystkim na uniwersalności wykorzystania: w trakcie świąt może symbolizować gwiazdę Betlejemską, a w ciągu całego roku doskonale sprawdzi się jako dekoracja ścienna w sypialni lub w pokoju nastolatka.
 
Mam Czytelniczki, które z jednej strony chciałyby zacząć tworzyć projekty, które prezentuje na blogu, a z drugiej wciąż boją się, że ich poziom trudności jest zbyt wysoki. W cyklu świątecznych dekoracji DIY pomyślałam szczególnie o początkujących majsterkowiczach. Jeśli opanujecie technikę i sposób wykonania podstawowych projektów, pozostałe również wydadzą się Wam mniej skomplikowane.
 
W dzisiejszej propozycji świątecznej, chciałabym zainspirować Was do wykonania, prawdziwego symbolu świąt Bożego Narodzenia, jakim jest bezsprzecznie – Gwiazda Betlejemska. Okazuje się, że gwiazda pięcioramienna jest również bardzo wdzięczną dekoracją, której wykonanie zajmie Wam około 15 minut.
 
Zapraszam do oglądania:


Do wykonania Gwiazdy Betlejemskiej potrzebne jest:
 
 
Sposób wykonania:
 
Gwiazda Betlejemska to dekoracja, której łączny koszt nie przekracza 20 zł! A może kosztować jeszcze mniej, jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie desek ze starych palet (gwarantowany efekt vintage w gratisie). Do mojej gwiazdy użyłam nowych desek, kupionych w markecie budowlanym. Zależało mi na świeżym drewnie, gdyż tego wymagało pomieszczenie w którym finalnie została umieszczona dekoracja.
 
Wymiary poszczególnych desek muszą być takie same jednak to na jaką wielkość się zdecydujecie, zależy wyłącznie od Was!
 
Zaczynamy od ułożenia desek. Upewnij się czy gwiazda jest równomierna. Dopiero teraz możesz wziąć się za łączenie desek. W celu potrzebne Ci będzie kilka wkrętów (najwyżej dwa na jedno łączenie) oraz wiertarko-wkrętarka.
 
Ostatnim etapem jest dekorowanie gwiazdy lampkami świątecznymi. Tak przygotowaną gwiazdę ustaw teraz na parapecie, komodzie, zawieś na ścianie lub ustaw w ogrodzie – z pewnością rozświetli tegoroczne święta!

Moje świąteczne projekty, po raz kolejny wspiera Makita Polska. Jedyna firma z narzędziami, której polityka ściśle współgra z moimi założeniami projektów DIY.
 
MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.Powrót
logo Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Intersid 2013r
Katalog nie jest ofertą handlową w rozumieniu prawa. MAKITA Sp. z o.o zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian dotyczących dostarczonego wyposażenia i parametrów technicznych. Prezentowane zdjęcia i ilustracje zostały użyte w celach informacyjnych i mogą nie odzwierciedlać wyglądu oraz cech rzeczywistego produktu.